Site içi Arama

Ara

Program


Yazılar Listesi

Boreas GNU/Linux dağıtımının 0.2 sürümünü tamamlanmış bulunmakta. Bu sürümdeki amaç Linux’daki elektronik yazılımlarını tanıtmaktan çok bu yazılımlar için zamanla bilgi  ve bu yazılımları kullananlar için bir çatı oluşturmak hatta  ileride özgür donanımlar geliştirmek.
Geçen yıl Pardus'un özgün teknolojileriyle geliştirilmesine son verilmesinin ardından topluluk tarafından geliştirilmeye devam edilen Pardus-Anka 2013 alfa sürümü 06.02.2013 tarihinde yayınlandı. Ben de kurup deneme imkanı buldum.
Sistem yavaşladığında, sisteminize virüs bulaştığında veya olmadık yerlerde hata mesajları verdiğinde bilgisayarı formatlayıp tekrar sistemi kurmanız gerekecektir. Sistemi tekrar kurma, sürücüleri tanıtma, kullandığınız programları yükleme derken en az size 1,5 saat gerekecektir.
Pardus 2007 üzerine Piklab'ı kurunca ne seri portu ne de paralel portu tanıyor ise yapılacak tek işlem var. O da portları açmak, tanıtmak v.s. Şimdi bu işleri yapalım: 
Kicad, Linux ve Windows ortamında kullandığım ve özellikle kütüphanesini özlelleştirme kolaylığından dolayı beğendiğim şema çizimi ve baskı devre hazırlama programıdır. Bu yazımda, kicad'ın şema çizim kütüphanesinde yeni malzeme (konponent) oluşturma yeteneğini örnekle anlatmak istiyorum.
Bu günlerde malzeme satıcılarında ve PIC programlama devre kart üreticilerinde bulunan kartların hemen hepsi Windows uyumlu olarak satılmaktadır. Çoğunlukla bu kartlarla birlikte IC-PROG programı verilmektedir. Bu yazıda, bu programlayıcı kartlardan olan JDM PROGRAMMER programlayıcısı ile Pardus Linux ortamında PIC programlamanın...
MS ACCESS11.05.2006
Microsoft Office paketi içerisinde yer alan Access veritabanı yönetim programı ile kendi veritabanınızı oluşturabilir veya özel uygulamalar geliştirebilirsiniz. Ancak nasıl? Kendi veritabanınızı geliştirmek ve Access ile etkili bir şekilde çalışmak mümkündür.
Çoğunluğumuz işletim sistemi olarak Windows kullanırız. Genellikle fareyi kullanarak işleri hallettiğimizden, klavyeden yararlanmayı unutur hale geldik. İhtiyaç duyabileceğiniz birkaç Windows kısayolu işinizi kolaylaştırabilir.
Gelecek Linux İşletim Sisteminin 2006 yılı sürümlerinde ilk kurulumda hatalar çıkmaktadır. Bu hataları aşağıdaki işlemleri gerçekleştirerek çözebilirisiniz. Gelecek A. Ş. bu sorunları ileride çözecektir fakat bugün için bu sorunlar, kurulum yapanların aşması gereken bir engel olarak durmaktadır.
"Elektrik ve Elektronik geliştiricileri için hazırlanan, doğrudan CDden çalışan, simülasyon, baskı devre ve şema çizimi, PIC programlama gibi konulardaki Linux yazılımlarının bulunduğu özel bir işletim sistemi" olarak sunulan BOREAS LINUX işletim sistemi, Linux kullanıcılarının elektronik alanındaki pekçok ihtiyacına cevap verebilecek nitelikte.
Hotmail daha önceden mail hesaplarını bazı bölgelerde 25 Mb ve ardından da 250 Mb yaparken bazı bölgelerde ise 2 Mb olarak bırakmıştı. Hotmail ve MSN şu an yeni alınan mail hesaplarında direkt olarak 2 Gb’a kadar alan ve Türkçe dil desteğini vermekte.
Daha öncede Türkçe’ye çevirmek için kullanmış olduğumuz link şu an çalışmamakta. Hotmail ve msn şu an yeni alınan mail hesaplarında direkt olarak 2 gb’a kadar alan ve Türkçe dil desteğini vermekte.
Bu bilgisyar programı Ohm kanununda bilinmeyen değerlerini buluyor ve ohm kanunun tanımını yapıyor. Bulmak istediğiniz değerin kutucuğunu boş bırakıp, diğer kutucukların değerlerini girerek Hasapla butonunu tıklamanız yeterli. Yeni bir hesaplama yapmak için kutucukları temizlemek amacıyla Yeni butonuna basınız.
Direnç renk kodlarının değerini tesbit eden bilgisayar programı.

Programı indirmek için DirençRenklerikur.zip linkini tıklayınız.
Günümüzdeki bilgisayar teknolojisi günden güne gelişmektedir. Tabii bu da kullanıcıları program seçebilme rahatlığına kavuşturmaktadır. Bu bilgisayar işletim sistemlerinde de kendini belli etmektedir. Bu yüzden ben de geçen gün internetten Linux işletim sistemini indirdim. Amacım kişisel bilgisayarıma Linux işletim sistemine kurmak ve incelemekti.
eniXma 2008 Nisan sayısı (Yıl 2 Sayı 7) www.enixma.org adresinde yayınlandı. Kendisini, "eniXma, başta Linux ve GNU programları olmak üzere, açık kaynak kodlu özgür işletim sistemleri ve yazılımları hakkında herkesin bilgilerini özgürce paylaşabileceği bir elektronik bilgi  paylaşım aracıdır.
İçerik Yan Blok
Konular
Tasarım: Teknimer Teknoloji
Yukarı