Site içi Arama

Ara

Linux


Yazılar Listesi

Boreas GNU/Linux dağıtımının 0.2 sürümünü tamamlanmış bulunmakta. Bu sürümdeki amaç Linux’daki elektronik yazılımlarını tanıtmaktan çok bu yazılımlar için zamanla bilgi  ve bu yazılımları kullananlar için bir çatı oluşturmak hatta  ileride özgür donanımlar geliştirmek.
Geçen yıl Pardus'un özgün teknolojileriyle geliştirilmesine son verilmesinin ardından topluluk tarafından geliştirilmeye devam edilen Pardus-Anka 2013 alfa sürümü 06.02.2013 tarihinde yayınlandı. Ben de kurup deneme imkanı buldum.
Pardus 2007 üzerine Piklab'ı kurunca ne seri portu ne de paralel portu tanıyor ise yapılacak tek işlem var. O da portları açmak, tanıtmak v.s. Şimdi bu işleri yapalım: 
Bu günlerde malzeme satıcılarında ve PIC programlama devre kart üreticilerinde bulunan kartların hemen hepsi Windows uyumlu olarak satılmaktadır. Çoğunlukla bu kartlarla birlikte IC-PROG programı verilmektedir. Bu yazıda, bu programlayıcı kartlardan olan JDM PROGRAMMER programlayıcısı ile Pardus Linux ortamında PIC programlamanın...
Gelecek Linux İşletim Sisteminin 2006 yılı sürümlerinde ilk kurulumda hatalar çıkmaktadır. Bu hataları aşağıdaki işlemleri gerçekleştirerek çözebilirisiniz. Gelecek A. Ş. bu sorunları ileride çözecektir fakat bugün için bu sorunlar, kurulum yapanların aşması gereken bir engel olarak durmaktadır.
"Elektrik ve Elektronik geliştiricileri için hazırlanan, doğrudan CDden çalışan, simülasyon, baskı devre ve şema çizimi, PIC programlama gibi konulardaki Linux yazılımlarının bulunduğu özel bir işletim sistemi" olarak sunulan BOREAS LINUX işletim sistemi, Linux kullanıcılarının elektronik alanındaki pekçok ihtiyacına cevap verebilecek nitelikte.
eniXma 2008 Nisan sayısı (Yıl 2 Sayı 7) www.enixma.org adresinde yayınlandı. Kendisini, "eniXma, başta Linux ve GNU programları olmak üzere, açık kaynak kodlu özgür işletim sistemleri ve yazılımları hakkında herkesin bilgilerini özgürce paylaşabileceği bir elektronik bilgi  paylaşım aracıdır.
İçerik Yan Blok
Konular
Tasarım: Teknimer Teknoloji
Yukarı