Site içi Arama

Ara

<>


Yazılar Listesi

PHILIPS 20GR1221 ve 21CN4462 Modellerde ses ve diğer ayarlar belli bir seviyeden yukarı çıkmıyor. TV çalışırken 38 nolu programa alın kontrol (+) store tuşlarına aynı anda basın normale döner.
Cihaz: Beko Arçelik 11 Sistem
Arıza:
Uzaktan kumanda ile kapanmıyor.
Tamirat: Q808 C2500 transistörünü değiştirin.
Vestel 11AK18 Modelde servis menusune girmek için:

11AK18 menüye girin hayali olarak 1675 yazın. Servis menüsü ekrana renklere göre ayarlayacağınız menüye girin, hafızaya almak için ok tuşunu kullanın, çıkmak için menü tuşunu kullanın.
Vestel 11AK19 ve 11AK20 Modellerde servis menusune girmek için:

Ayarlar menüsü ekranda iken hayali olarak 4725 yazın karşınıza servis modu çıkar.
BC 547 transistoru, alçak frekans devrelerinde, düşük ve orta şiddetteki akıma ihtiyaç duyulan devrelerde ve genel amaçlı olarak tüm devrelerde kullanılmaktadır.
Cihaz: Beko 11 Sistem - Arçelik 11 Sistem
Arıza: İstasyonlar hafızada kalmıyor.
Tamirat: QA03 M 58655 Entegresinin 2 nolu ucunda eksi (-) 30 Volt var mı? Varsa entegreyi değiştirin.
İş Kazaları13.04.2005
Çalışma hayatında, iş ortamında, çalışanların sağlığını ve can güvenliğini tehdit eden kazalara iş kazası denir. Çalışma güvenliği ile ilgili pek çok yasal düzenleme ve güvence yöntemleri uygulansa da, iş ve işçi güvenliği, çalışma hayatımızın en önemli konusunu oluşturmaktadır.
Yeni bir virus geliyor ...
Eğer size "Welcome to the matrix.pps" şeklinde bir mail gelirse sakın açmayın, hemen silin.
Cihaz: Beko 11 Sistem - Arçelik 11 Sistem
Arıza: Tv çalışıyor ekranda kırmızı renk yok
Tamirat: R534 100K direnci değiştir.
SHOW TV STV 137 Model beslemesiyle başınız dertte ise mutlaka aşağıda verilen değişikliği yapınız.
Orjinal parça yerine takılacak parçaların listesi:
Musluk suyunun kullanıldığı her yere gelen su faturaları, hepimizde negatiflik yayan kağıt parçası olarak yaşantımızda yer alır. İşte size su faturalarını en aza indirgeyen devre.
Router özelliği sayesinde bilgisayar açık kalmadan;
Aynı anda biri RJ45 diğeri USB ile 2 PC internete bağlanabilir...
Ethernet girişine hub bağlarsanız hub daki tüm pc ler internete bağlanabilir...
Ağ Servisleri24.02.2005
İletişen bilgisayarların paylaştıkları olanaklardır. Ağ servisleri çok sayıda bilgisayar yazılımı ve donanımı ile sağlanmaktadır. Duruma göre, ağ servisleri amaçlarını gerçekleştirmek için; veri, girdi/çıktı kaynakları ve işlem gücüne gereksinim duyarlar. Burada servis sağlayıcı özel bir rolü gerçekleştiren yazılım ve donanım bileşimine karşılık gelmektedir.
Günümüzde, Türkiye şartlarında jeneratör, pek çok sebepten dolayı ihtiyaç olma özelliğini sürdürmektedir. Biz bu yazıda temel çalışma prensiplerini anlatacağız. Bu konunun en başında, hiç şüphesiz ayarlama konusu gelmektedir. Çünkü, jeneratör denilince ilk akla gelen elektrik üreten makineler olmalarıdır. Fakat, söylenmese de herkes tarafından, bu üretilen elektriğin düzenli olması kastedilmektedir.

Arıza: TV kilitli menu açmıyor.

Cihaz Bilgileri: Beko Siesta 10.4 Şase

Tantal kondansatörler elektrolitik kondansatörler sınıfına girmektedirler. Tek farkları normal elektrolitik kondansatörlerde alüminyum plaka kullanılmış bunlarda ise tantalyum adı verilen madde kullanılmıştır. Bu maddeden dolayı tantal kondansatör ismini almıştır. Bu maddenin sıcaklık ve frekans karakteristiği alimünyuma göre daha iyidir.
Hotmail daha önceden mail hesaplarını bazı bölgelerde 25 Mb ve ardından da 250 Mb yaparken bazı bölgelerde ise 2 Mb olarak bırakmıştı. Hotmail ve MSN şu an yeni alınan mail hesaplarında direkt olarak 2 Gb’a kadar alan ve Türkçe dil desteğini vermekte.
CMOS QUAD 3-STATE NAND R/S LATCH for negative logic systems.General digital logic. Strobed register. With output enable. CD 4044 CMOS teknolojisi ile yapılmış, üç durumlu, NAND kapılı, R/S mandaldır, output enable (çıkış yetkilendirme) bacağı ile çıkışları kayan hale getirilebilir.
Daha öncede Türkçe’ye çevirmek için kullanmış olduğumuz link şu an çalışmamakta. Hotmail ve msn şu an yeni alınan mail hesaplarında direkt olarak 2 gb’a kadar alan ve Türkçe dil desteğini vermekte.
Sayfalar:<1 .. 2021222324 .. >
İçerik Yan Blok
Konular
Tasarım: Teknimer Teknoloji
Yukarı