Teknik Bilgiler Merkezi
www.teknomerkez.com

Sitemizde 18.12.2013 tarihinden itibaren 1 ay süre ile yeniden yapılandırma çalışması yapılacaktır. Bu sürede yayınımızda bazı kesilme ve aksamalar oluşabilir. 

Daha iyi bir hizmet vermeyi amaçlayan bu çalışmalar planlı olduğunda duyurulacaktır.

Gelişmeleri duyurular sayfasından takip edebilirsiniz.

------- Yeni yazılar ------

Teknomerkez her alanda yenilenmektedir. Bu çerçevede güçlü bir yapısal çalışma yapılmaktadır. Bu çalışmalar ilerleyen süreçte duyurulacaktır. Öncelikli olarak teknomerkez siteleri üzerinde çalışmalar yapılacak ve daha güçlü yapıya kavuşturulacaktır.
LM317 1.2V~37V arası ayarlanabilen voltaj regülatörü olarak çalışan 1.5A çıkış akımı verebilen bir devre elemanıdır. Biz de bu özelliğinden yararlanarak ayarlı adaptör yapacağız
Siz еvinizdеn ya da işyеrindеn uzaktaykеn, gеri bıraktığınız еşyaların güvеndе olup olmadığını izlеmеnin bir yolu güvеnlik kamеrası kurdurmaktır. Eğеr bu konuda gеrginlik yaşıyorsanız bu kamеralar sizi biraz sakinlеştirеbilir. Bir çok farklı sеbеplе kullanılan güvеnlik kamеraları, siz uzaktaykеn istеdiğiniz bir alanı gözеtlеr vе kaydеdеr. 
Geçen yıl Pardus'un özgün teknolojileriyle geliştirilmesine son verilmesinin ardından taopluluk tarafından geliştirilmeye devam edilen Pardus-Anka 2013 alfa sürümü 06.02.2013 tarihinde yayınlandı. Ben de kurup deneme imkanı buldum.
Bu çalışmada ds1302 ile ayarlanabilir CCS C ve PIC 17F877 ile yapılmış Takvim Saat Isı Devresi yapacağız
CCS C ve 16F628 ile yapılan kronometre devrsesi
Pic 16F877A mikrokontrolör entegresi kullanılarak yapılmış akvaryum projesi

16F628A ile yapılmış basit bir geri sayıcı. başla ve durdur, reset, ayar butonlarından oluşan geri sayıcı lcd ile gösterilmiştir. LCD yerine istenirse 7-seg displayde kullanılabilir. Program ayar menüsündeyken başla butonu işlemiyor, sayarkende ayar menüsüne girmiyor.

Pek çok elektronikçi arıza bulmada 'multimetre' kullanmaktadır. Multimetreler arıza bulmak için değil, gerilim, akım ve elektronik malzemelerin teker, teker değerlerini ölçmek için geliştirilmiştir. Fakat kart üzerindeki elektronik malzemeler birbiri ile etkileştiği için multimetre ile arıza tespit etmek zor ve yanıltıcı olabilir...

Arada bir olsa da poşet ağzını kapatan bir makineye ihtiyacınız oluyorsa. Satın almak istediğinizde fiyatının biraz pahalı olduğuna karar verirseniz. Kendiniz yapmak istediğinizde bu yazıyı okuyun ve yapmaya başlayın

Üstten 10cm kadar resimde katlama var, katlamanın bittiği yerde belirgin rgb çizgileri görünüyor

Bu yazımızda LM723 entegresi ile ayarlı adaptör yapacağız. Bu devrede AC 18 volt besleme trafosu kullanılmıştır. Siz 30 volt AC trafo kullanarak 1,7-30Volt ayarlı adaptör sahibi olabilirsiniz.

Bu yazımda JAL ile ilgili karşılaştığım sorulardan jal derleme konusuna cevap vermeyi amaçlıyorum. Konsolda ve editörde Windows ve GNU/Linux işletim sistemlerinde Geany ile derlemenin nasıl yapılacağını anlatıyorum

Siteyi 6 kişi inceliyor. IP adresiniz: 54.157.225.233
Başta elektronik, bilgisayar ve elektrik olmak üzere tüm teknik konuları kapsayan sitemiz, özgün içerikli yazılarınızı yayınlamayı hedeflemektedir. Yazılarınızı info@teknomerkez.net adresine gönderebilirsiniz
UYARI! Sitemiz bilgilendirme amaçlı olup yazı gönderen kişilerin görüşlerini yansıtır. Sitemizde bulunan bilgiler, dökümanlar eğitim amaçlıdır. Bilgilerin uygulanması ne emir ne de tavsiye edilmiş değildir. Uygulamalardan oluşabilecek zarar ve hasarlar tamamen uygulayıcıya aittir, sitemiz ve yazarlar sorumlu değildir.
Kaynak ve yazar belirtilmek şartıyla alıntı yapılabilir. İçeriği forumlarda ya da kendi sitenizde kullanırken, alıntının en altında konunun orijinaline link vermeyi unutmayınız.
| Ana Sayfa | Duyurular | Hakkımızda | Sorumsuzluk | İletişim | RSS | Yukarı |