Teknomerkez
TR EN ES
Konular

Windows KiCad Kurulum

Yazar: Ulvi Asil Yılmaz
Tarih: 14.08.2019
Türkçe

Bu yazımızda sizlere KiCad uygulamasının nasıl kurulacağından bahsedeceğim. Bir önceki yazımızda KiCad programından bahsetmiştim. Ama KiCad' in kurulumundan bahsetmemiştim. İşte bu yazımızda ondan bahsedeceğiz.

1. Adım -> KiCad sitesine git...
KiCad programını orjinal ve güncel olarak kullanabilmek için KiCad' in kendi sitesine erişim yapmanız gerekmektedir. Direk olarak siteye erişim ve sizede kolaylık olsun diye KiCad' in orjinal sitesine aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz.

Ana Sayfa: http://www.kicad-pcb.org/

2. Adım -> "Dowload" düğmesine tıkla...
Alttaki resimde yuvarlak içine aldığım "Dowload" yazılı butona tıklıyoruz ve üçüncü adıma geçiyoruz.

3. Adım -> Kullandığın işletim sistemini seç...
Bu adımda "Select your operating system or distribution" yazan bölümden işletim sistemimizi seçiyoruz. Benim kullandığım işletim sistemi Linux olduğu için ben öyle seçtim. Siz aldanmayın.

4. Adım -> Kurulum için oku...
Linux Mint kullananlar için (Benim gibi :) ) sayfayı açtığınızda karşınıza kurulumun yolları çıkıyor. Onları uyguladıktan sonra Artık Linux Mint kullanıcılarında KiCad programı kurulmuş oluyor.

Windows için -> Aşağıdaki resimde yuvarlak içine aldığım yerlerden hangisini kullanacaksanız seçiyorsunuz ve ekrana yeni bir pencere açılıyor. Bu pencerede "Tamam" butonuna bastıktan sonra Windows için de dosyamız indirilmiş oluyor.

Bu da bahsettiğim yeni pencere...

Linux Mint ve Windows için KiCad programının kurulumunu anlattığıma göre artık içim rahatlıyor ve "KiCad ile yeni şemalarda görüşmek üzere" diyerek bu yazımında burada sonuna geliyordum.

Etiketler: KiCad Kurulum

Yorumlarınız

Hiç yorum yapılmamış.

Bir yorum ekleyin

İsim:
E-posta:
Yorumunuz:
Güvenlik Kodu:
 
Tüm alanları doldurmak zorunludur. Yorumunuz kontrol edilince yayınlanacaktır. E-posta adresi yayınlanmaz.
İzin verilen html etiketler (tag): <p><div><b><strong><i><u><del><hr><sup><sub><br>